Košík: 0

Spolu: €0.00

Načo je potrebná kĺbová výživa?

 • V dnešnej dobe sa dočítate veľa o dodržiavaní zásad správnej výživy a pestrej vyváženej stravy. Mnohým ochoreniam sa dá predísť práve príjmom vhodnej potravy. Avšak i napriek vašej snahe vám niektoré zložky môžu chýbať, pretože sa v potravinách, ktoré konzumujete nemusia vyskytovať alebo sa v nich nachádzajú v minimálnych množstvách.
 • Niektoré potrebné látky rastlinného alebo živočíšneho pôvodu, ku ktorým by ste sa len ťažko dostali v takých množstvách, ktoré dokážu výraznejšie ovplyvniť vašu výživu a podporiť vaše zdravie, môžete telu dodať vo forme výživových doplnkov. Výživové doplnky sú potraviny na doplnenie prirodzenej stravy, ktoré sú koncentrovanými zdrojmi živín alebo iných látok s pozitívnym účinkom na organizmus. Doplnením takýchto koncentrovaných látok získaných v prírode môžete podporiť aj správne fungovanie vášho pohybového aparátu a vašich kĺbov.  
 • Produkty ArthroDoc majú vysoký obsah účinných látok, špičkovú kvalitu a pôvod jednotlivých zložiek.


Kedy sa používajú injekcie ArthroDoc Hyal Inject?

 • jedna škatuľka s jednou naplnenou injekčnou striekačkou à 4,8 ml obsahujúca 120 mg hyaluronátu sodného v sterilnom balení

 • Pri väčších problémoch sa kyselina hyalurónová najčastejšie podáva vpichnutím do kĺbovej štrbiny.  ArthroDoc Hyal Inject sa preto podáva injekčne do kĺbov. Zlepšuje pohyblivosť kĺbu, znižuje bolesť, znižuje konzumáciu nesteroidových antireumatík, obnovuje normálne zloženie synoviálnej tekutiny, prináša úľavu od bolesti spojenú s degeneratívnymi léziami. Synoviálna tekutina obsahuje fyziologickú kyselinu hyalurónovú, ktorá je zodpovedná za viskoelastické vlastnosti a vďaka svojim lubrikačným vlastnostiam umožňuje bezbolestný pohyb kĺbov. Podieľa sa aj na výžive chrupavky.
 • Doplnením synoviálnej tekutiny pomocou injekcie s obsahom kyseliny hyalurónovej sa zlepšia viskoelastické vlastnosti synoviálnej tekutiny. Po podaní len 1 injekcie sa pohyblivosť kĺbov výrazne zlepší a dôjde k úľave od bolesti spojenej s degeneratívnymi léziami. Účinok pretrváva až do 12 mesiacov.

 • 1 škatuľa s 3 vopred naplnenými striekačkami s objemom 2 ml, ktoré obsahujú 44 mg hyaluronátu sodného, každá v sterilnom obale.

Intraartikulárnym doplnením synoviálnej tekutiny pomocou injekcií s obsahom kyseliny hyalurónovej sa zlepšia viskoelastické vlastnosti synoviálnej tekutiny. Po 3 – 5 intraartikulárnych injekciách sa pohyblivosť kĺbov zlepší a dôjde k úľave od bolesti spojenej s degeneratívnymi léziami.


Pozrite sa ako správne otvárať ampluku ArthroDoc Complex Plus Liquid.


Čo obsahujú výživové doplnky ArthroDoc?

 • Chondroitín sulfát je zástupcom skupiny látok, s ktorými sa môžete stretnúť v registrovaných liekoch (voľne predajných i na recept), tak aj vo forme doplnkov stravy. Je to glykosaminoglykán najviac zastúpený v štruktúrach medzibunkovej hmoty chrupavky. Do chrupavky viaže vodu a zabezpečuje tak vhodne mechanicko-elastickú pružnosť chrupky. Potláča aktivitu látok odbúravajúcich kolagén z chrupavky.
 • Glukosamín sulfát je látka, s ktorou sa často môžete stretnúť v aj prípravkoch, ktoré sú odporúčané na podporu liečby kĺbových ochorení. O čo sa jedná a ako pôsobí? Glukosamín je látka telu vlastná, teda vzniká v našom tele a v ňom aj naďalej pôsobí. Chemicky je vlastne, ako názov napovedá, odvodený z glukózy, z ktorej napokon vzniká. Postupne sa zabudováva do zlúčenín označovanej ako polysacharidy čiže glykosaminglykány. Patrí medzi hlavné stavebné látky medzibunkovej hmoty chrupavky. Jeho dopĺňanie stimuluje tvorbu novej chrupavky, alebo posilňuje štruktúry pôvodnej, čo sa prejaví zvýšením odolnosti. Podporuje aj tvorbu látok kĺbového maziva. Z tráviaceho traktu sa dobre vstrebáva.
 • Kyselina hyalurónová je viskózno-elastická zložka synoviálnej tekutiny (kĺbové mazivo), ktorá premazáva kĺbové spoje. Prirodzene sa nachádza v zdravom kĺbe. Synoviálna tekutina kĺb vyživuje, znižuje trenie kĺbovej chrupavky, zlepšuje jej pružnosť a štruktúru. Nízka hladina kyseliny hyalurónovej môže viesť ku krehkých kĺbom.

Prečo práve ArthroDoc?

 • Na trhu je množstvo výživových doplnkov určených na výživu kĺbov, preto si teraz celkom isto právom kladiete otázku prečo práve ArthoDoc Plus liquid?
 • Nedostatočná kontrola výrobného procesu u niektorých výživových doplnkov sa bohužiaľ veľmi negatívne prejavuje v praxi. Hodnotenie skutočného obsahu chondroitín sulfátu v bežne dostupných výživových doplnkoch na trhu v Českej republike popisuje nezávislá štúdia prof. Nicola Volpiho. Až 70 % produktov neobsahovalo deklarovane množstvo chondroitín sulfátu a v troch prípadoch produkty v skutočnosti obsahovali menej ako 10 % výrobcom deklarovaného obsahu chondroitín sulfátu. Vzhľadom na podobný trh a produkty je situácia na Slovensku obdobná a práve preto si firma ProNovis zakladá práve na kvalite svojich výrobkov. 
 • Naproti tomu produkty ArthroDoc spĺňajú najvyššie možné výrobné normy: ISO, SVP ·  Certifikácia podľa normy DIN EN ISO 9001 ·  Certifikácia podľa normy DIN EN ISO 13485

8c19f073-8773-469d-8860-390a3373ba25jpg 7c7271d9-ce01-4f83-93de-0474cfc6cf15jpg 4ea2a7b2-16ff-4298-945b-020e995faebajpg


Pozrite si certifikáty produktov ArthroDoc